Vishay/Dale RLR07C9311FPRSL
RLR07C9311FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9311FPRSL
Brief Description
RES 9.31K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9311FPRSL.pdf
Availability of RLR07C9311FPRSL
QUANTITY
RLR07C9311FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9311FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C9311FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9311FPRSL
Related LinksRLR07C9, RLR07C9311FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9311FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C9311FPRSL
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.013UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW 2.5 10/9 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PT 4-24AC-ST datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf