Vishay/Dale RLR07C9311FSBSL
RLR07C9311FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9311FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.31K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9311FSBSL.pdf
Availability of RLR07C9311FSBSL
QUANTITY
RLR07C9311FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9311FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C9311FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9311FSBSL
Related LinksRLR07C9, RLR07C9311FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9311FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C9311FSBSL
PIN RECPT .025/.037 DIA 0279 SER datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 6.8UF 20% 6.3V 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf