Vishay/Dale RLR07C9312FRRE6
RLR07C9312FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9312FRRE6
Brief Description
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9312FRRE6.pdf
Availability of RLR07C9312FRRE6
QUANTITY
RLR07C9312FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9312FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C9312FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9312FRRE6
Related LinksRLR07C9, RLR07C9312FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9312FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C9312FRRE6
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 16"W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V JB 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 1.2KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" WHT JACKP NI datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf