Vishay/Dale RLR07C9313FSB14
RLR07C9313FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9313FSB14
Brief Description
RES 931K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9313FSB14.pdf
Availability of RLR07C9313FSB14
QUANTITY
RLR07C9313FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9313FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9313FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9313FSB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9313FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9313FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C9313FSB14
IDC CABLE - MCG34K/MC34M/MCG34K datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 6A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PIN WIRE DISC .2915 MARKED datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR VCSP50L2 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11A OLIVE datasheet.pdf