Vishay/Dale RLR07C9764FPB14
RLR07C9764FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9764FPB14
Brief Description
RES 9.76M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9764FPB14.pdf
Availability of RLR07C9764FPB14
QUANTITY
RLR07C9764FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9764FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9764FPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9764FPB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9764FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9764FPB14 Details Description
Related parts for RLR07C9764FPB14
TRANS PNP DARL 100V 16A TO-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.5MM datasheet.pdf
TFLEX 7100,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
PANELSAFE LOCKOUT SYSTEM datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 3POS SILVER SLDR datasheet.pdf