Vishay/Dale RLR07C9R76FMB14
RLR07C9R76FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C9R76FMB14
Brief Description
RES 9.76 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C9R76FMB14.pdf
Availability of RLR07C9R76FMB14
QUANTITY
RLR07C9R76FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C9R76FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C9R76FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C9R76FMB14
Related LinksRLR07C9, RLR07C9R76FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C9R76FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C9R76FMB14
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 216KHZ SAMP 28-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 38POS datasheet.pdf
RES 109 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf