Vishay/Dale RLR20C1003FRBSL
RLR20C1003FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1003FRBSL
Brief Description
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1003FRBSL.pdf
Availability of RLR20C1003FRBSL
QUANTITY
RLR20C1003FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1003FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1003FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1003FRBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1003FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1003FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C1003FRBSL
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf