Vishay/Dale RLR20C1023FRRSL
RLR20C1023FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1023FRRSL
Brief Description
RES 102K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1023FRRSL.pdf
Availability of RLR20C1023FRRSL
QUANTITY
RLR20C1023FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1023FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1023FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1023FRRSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1023FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1023FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C1023FRRSL
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
HEADER VERT TH CLIP TIN 3CKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf