Vishay/Dale RLR20C10R0GRB14
RLR20C10R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C10R0GRB14
Brief Description
RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C10R0GRB14.pdf
Availability of RLR20C10R0GRB14
QUANTITY
RLR20C10R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C10R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C10R0GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C10R0GRB14
Related LinksRLR20C1, RLR20C10R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C10R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR20C10R0GRB14
CONN FFC RCPT HSG 60POS 1.27MM datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
C/A LC TO SC DUP SM 15M1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' OPEN END datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF 10SOIC datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf