Vishay/Dale RLR20C1130FRBSL
RLR20C1130FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1130FRBSL
Brief Description
RES 113 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1130FRBSL.pdf
Availability of RLR20C1130FRBSL
QUANTITY
RLR20C1130FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1130FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1130FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1130FRBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1130FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1130FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C1130FRBSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTRL 4-20MA datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN RED PVC FREE datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 46POS GOLD datasheet.pdf