Vishay/Dale RLR20C1213FRRE6
RLR20C1213FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1213FRRE6
Brief Description
RES 121K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1213FRRE6.pdf
Availability of RLR20C1213FRRE6
QUANTITY
RLR20C1213FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1213FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C1213FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1213FRRE6
Related LinksRLR20C1, RLR20C1213FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1213FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C1213FRRE6
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 0606 datasheet.pdf
FUSE 225A 600V T-LAG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 15QFN datasheet.pdf
BOARD DEMONSTRATION ST1S10 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf