Vishay/Dale RLR20C1270FRRE6
RLR20C1270FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1270FRRE6
Brief Description
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1270FRRE6.pdf
Availability of RLR20C1270FRRE6
QUANTITY
RLR20C1270FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1270FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C1270FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1270FRRE6
Related LinksRLR20C1, RLR20C1270FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1270FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C1270FRRE6
REGU 11A 1.3-3.5V BIT VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 8POS R/A datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 10.21NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 50W DO5 datasheet.pdf