Vishay/Dale RLR20C1301FMBSL
RLR20C1301FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1301FMBSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1301FMBSL.pdf
Availability of RLR20C1301FMBSL
QUANTITY
RLR20C1301FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1301FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1301FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1301FMBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1301FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1301FMBSL Details Description
Related parts for RLR20C1301FMBSL
IC 2.93V PROCESSOR MONITOR 8MSOP datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CLK DIVIDR 2:4 200MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LOW ODOR ACRYLIC ADH DP-810 datasheet.pdf
TERMINAL ZTR 2.5-2 BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf