Vishay/Dale RLR20C1330FMBSL
RLR20C1330FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1330FMBSL
Brief Description
RES 133 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1330FMBSL.pdf
Availability of RLR20C1330FMBSL
QUANTITY
RLR20C1330FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1330FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1330FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1330FMBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1330FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1330FMBSL Details Description
Related parts for RLR20C1330FMBSL
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 14MM CHASSIS datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR24H/AE24G/AKR24H datasheet.pdf
FUSE 600V 450A HRCII-C BRIT DIM datasheet.pdf
RES SMD 777 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 11MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 60PS VERT SHORT GOLD datasheet.pdf
HOUSING TOP SIDE GUIDE datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 76A TO247 datasheet.pdf