Vishay/Dale RLR20C1330FRRSL
RLR20C1330FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1330FRRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1330FRRSL.pdf
Availability of RLR20C1330FRRSL
QUANTITY
RLR20C1330FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1330FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1330FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1330FRRSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1330FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1330FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C1330FRRSL
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22.1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
29.97MM X 23.93MM 1=25/PK datasheet.pdf