Vishay/Dale RLR20C1431FRBSL
RLR20C1431FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C1431FRBSL
Brief Description
RES 1.43K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C1431FRBSL.pdf
Availability of RLR20C1431FRBSL
QUANTITY
RLR20C1431FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C1431FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C1431FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C1431FRBSL
Related LinksRLR20C1, RLR20C1431FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C1431FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C1431FRBSL
TOOL CREVICE ESD OMEGA FIELD VAC datasheet.pdf
IC BUS BUFF DVR TRI-ST 5TSOP datasheet.pdf
5X4 MTE RCPT SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 2.0" X 12" datasheet.pdf
3 FAN TRAY 230V 330CFM datasheet.pdf
CONN HEADER BP 140POS 10COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.79UH N87 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf