Vishay/Dale RLR20C2003FPRSL
RLR20C2003FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2003FPRSL
Brief Description
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2003FPRSL.pdf
Availability of RLR20C2003FPRSL
QUANTITY
RLR20C2003FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2003FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2003FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2003FPRSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2003FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2003FPRSL Details Description
Related parts for RLR20C2003FPRSL
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.1GHZ 32LQFP datasheet.pdf
RES MO 2W 16K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 22F 2.3V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LINK CONNECTOR 4 POS YELLOW COVE datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf