Vishay/Dale RLR20C2204GMBSL
RLR20C2204GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2204GMBSL
Brief Description
RES 2.2M OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2204GMBSL.pdf
Availability of RLR20C2204GMBSL
QUANTITY
RLR20C2204GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2204GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2204GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2204GMBSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2204GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2204GMBSL Details Description
Related parts for RLR20C2204GMBSL
IC 14BIT BINARY RIPPLE 16-SOIC datasheet.pdf
IC FILTER SW CAP DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 20POS DUAL BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
ORING ECE050 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18 OHM 1606 datasheet.pdf