Vishay/Dale RLR20C2210FRRE6
RLR20C2210FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2210FRRE6
Brief Description
RES 221 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2210FRRE6.pdf
Availability of RLR20C2210FRRE6
QUANTITY
RLR20C2210FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2210FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C2210FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2210FRRE6
Related LinksRLR20C2, RLR20C2210FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2210FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C2210FRRE6
CAP CER 1100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LMZF 5/6/135 3.5OR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.000MHZ SMD datasheet.pdf