Vishay/Dale RLR20C2213FPRE6
RLR20C2213FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2213FPRE6
Brief Description
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2213FPRE6.pdf
Availability of RLR20C2213FPRE6
QUANTITY
RLR20C2213FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2213FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C2213FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2213FPRE6
Related LinksRLR20C2, RLR20C2213FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2213FPRE6 Details Description
Related parts for RLR20C2213FPRE6
RES 6.2K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
POT 50 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf