Vishay/Dale RLR20C2321FRRSL
RLR20C2321FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2321FRRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2321FRRSL.pdf
Availability of RLR20C2321FRRSL
QUANTITY
RLR20C2321FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2321FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C2321FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2321FRRSL
Related LinksRLR20C2, RLR20C2321FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2321FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C2321FRRSL
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOUSING 7POS 2MM W/LATCH datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 7.5NS 44VQFP datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 121TFBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP FILM 160PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf