Vishay/Dale RLR20C2324FPRE6
RLR20C2324FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C2324FPRE6
Brief Description
RES 2.32M OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C2324FPRE6.pdf
Availability of RLR20C2324FPRE6
QUANTITY
RLR20C2324FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C2324FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C2324FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C2324FPRE6
Related LinksRLR20C2, RLR20C2324FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C2324FPRE6 Details Description
Related parts for RLR20C2324FPRE6
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 9.8K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIN RAIL 35.05MMX7.62MM SLOTTED datasheet.pdf
HD-I FASMPR070F120O BENCH datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf