Vishay/Dale RLR20C24R0GRB14
RLR20C24R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C24R0GRB14
Brief Description
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C24R0GRB14.pdf
Availability of RLR20C24R0GRB14
QUANTITY
RLR20C24R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C24R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C24R0GRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C24R0GRB14
Related LinksRLR20C2, RLR20C24R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C24R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR20C24R0GRB14
MEMORY CARD FLASH 256MB datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT-89A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 15A WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1808 datasheet.pdf