Vishay/Dale RLR20C3002GRR36
RLR20C3002GRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3002GRR36
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3002GRR36.pdf
Availability of RLR20C3002GRR36
QUANTITY
RLR20C3002GRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3002GRR36
Internal Part NumberEIS-RLR20C3002GRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3002GRR36
Related LinksRLR20C3, RLR20C3002GRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3002GRR36 Details Description
Related parts for RLR20C3002GRR36
IC TRANSP LATCH TRI-ST 48TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf