Vishay/Dale RLR20C3010FRRE6
RLR20C3010FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3010FRRE6
Brief Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3010FRRE6.pdf
Availability of RLR20C3010FRRE6
QUANTITY
RLR20C3010FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3010FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C3010FRRE6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3010FRRE6
Related LinksRLR20C3, RLR20C3010FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3010FRRE6 Details Description
Related parts for RLR20C3010FRRE6
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 2WIRE SER SOT23-5 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 18AWG .156 TIN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 94MM datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PWR SUPPLY 15W 1050MA 10.5V TRIA datasheet.pdf
ADAPTER ALUMINUM datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 16 V datasheet.pdf