Vishay/Dale RLR20C30R1FRB14
RLR20C30R1FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C30R1FRB14
Brief Description
RES 30.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C30R1FRB14.pdf
Availability of RLR20C30R1FRB14
QUANTITY
RLR20C30R1FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C30R1FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C30R1FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C30R1FRB14
Related LinksRLR20C3, RLR20C30R1FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C30R1FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C30R1FRB14
IC ADC 16BIT SAMPLING 28-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH HS 28-CDIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A I2PAK datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 15POS STD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV U2J 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 630MA 998 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf