Vishay/Dale RLR20C32R4FRBSL
RLR20C32R4FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C32R4FRBSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C32R4FRBSL.pdf
Availability of RLR20C32R4FRBSL
QUANTITY
RLR20C32R4FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C32R4FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C32R4FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C32R4FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C32R4FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C32R4FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C32R4FRBSL
FITTING BASE OUTSD COR T130 OWHT datasheet.pdf
CABLE MULTIFIBER LT 265UMX16 1M datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
3G EV-DO OPEN COMM GTWY W/GPS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 66MHZ 20SSOP datasheet.pdf