Vishay/Dale RLR20C3323FRBSL
RLR20C3323FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C3323FRBSL
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C3323FRBSL.pdf
Availability of RLR20C3323FRBSL
QUANTITY
RLR20C3323FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C3323FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C3323FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C3323FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C3323FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C3323FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C3323FRBSL
BATTERY PACK NICAD 7.2V 500MAH datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A SMA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RF ZIGBEE SMART ENERGY MOD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC R6 datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf