Vishay/Dale RLR20C33R2FRBSL
RLR20C33R2FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C33R2FRBSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C33R2FRBSL.pdf
Availability of RLR20C33R2FRBSL
QUANTITY
RLR20C33R2FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C33R2FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C33R2FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C33R2FRBSL
Related LinksRLR20C3, RLR20C33R2FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C33R2FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C33R2FRBSL
TRANS NPN 250V 16A TO264 datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 4.1V 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AMRE MON RL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 10MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 300A 2TOWER datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf