Vishay/Dale RLR20C34R8FPRE6
RLR20C34R8FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C34R8FPRE6
Brief Description
RES 34.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C34R8FPRE6.pdf
Availability of RLR20C34R8FPRE6
QUANTITY
RLR20C34R8FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C34R8FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C34R8FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C34R8FPRE6
Related LinksRLR20C3, RLR20C34R8FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C34R8FPRE6 Details Description
Related parts for RLR20C34R8FPRE6
CONN HEADER 4POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W T/H 24-SOIC datasheet.pdf
IBUTTON KEY RING MOUNT RED datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf