Vishay/Dale RLR20C4322FRB14
RLR20C4322FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C4322FRB14
Brief Description
RES 43.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C4322FRB14.pdf
Availability of RLR20C4322FRB14
QUANTITY
RLR20C4322FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C4322FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR20C4322FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C4322FRB14
Related LinksRLR20C4, RLR20C4322FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C4322FRB14 Details Description
Related parts for RLR20C4322FRB14
EVAL MOD FOR SN65LVCP22-23 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 857 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO LOW VOLT 24SSOP datasheet.pdf
INCREMENTAL CONN KIT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS datasheet.pdf