Vishay/Dale RLR20C8200GRRSL
RLR20C8200GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C8200GRRSL
Brief Description
RES 820 OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C8200GRRSL.pdf
Availability of RLR20C8200GRRSL
QUANTITY
RLR20C8200GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C8200GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C8200GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C8200GRRSL
Related LinksRLR20C8, RLR20C8200GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C8200GRRSL Details Description
Related parts for RLR20C8200GRRSL
IC OTP 4MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD 14-SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS 0.8MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
DC-DC CONVRT +/-2.5V +/-15V 0.7A datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOD RF DATA TXRX 868MHZ PRO datasheet.pdf