Vishay/Dale RLR20C9092FMBSL
RLR20C9092FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9092FMBSL
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9092FMBSL.pdf
Availability of RLR20C9092FMBSL
QUANTITY
RLR20C9092FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9092FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C9092FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9092FMBSL
Related LinksRLR20C9, RLR20C9092FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9092FMBSL Details Description
Related parts for RLR20C9092FMBSL
IC OPAMP GP 325MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO46-3 datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 29MA 65 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS RACK & PANEL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 62A TO-3P datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V 3FKE/90 AR UC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1.56M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf