Vishay/Dale RLR20C9311FRBSL
RLR20C9311FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9311FRBSL
Brief Description
RES 9.31K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9311FRBSL.pdf
Availability of RLR20C9311FRBSL
QUANTITY
RLR20C9311FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9311FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C9311FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9311FRBSL
Related LinksRLR20C9, RLR20C9311FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9311FRBSL Details Description
Related parts for RLR20C9311FRBSL
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SER 96K 32TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPS SWITCH PWM/SENSEFET 8DIP datasheet.pdf
RES 0.158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 6.5" 0.08" BK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf