Vishay/Dale RLR20C9532FPRE6
RLR20C9532FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9532FPRE6
Brief Description
RES 95.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9532FPRE6.pdf
Availability of RLR20C9532FPRE6
QUANTITY
RLR20C9532FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9532FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR20C9532FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9532FPRE6
Related LinksRLR20C9, RLR20C9532FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9532FPRE6 Details Description
Related parts for RLR20C9532FPRE6
FUSE BRD MNT 750MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MOTOR BRIDGE PAR 23SIP datasheet.pdf
SR BTS FT CS 250 12 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
LITEPIPE 4MM RND VERT 1.120" datasheet.pdf