Vishay/Dale RLR20C9532FRRSL
RLR20C9532FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C9532FRRSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C9532FRRSL.pdf
Availability of RLR20C9532FRRSL
QUANTITY
RLR20C9532FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C9532FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C9532FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C9532FRRSL
Related LinksRLR20C9, RLR20C9532FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C9532FRRSL Details Description
Related parts for RLR20C9532FRRSL
IC REG LDO ADJ 0.3A 6DFN datasheet.pdf
ICL 8 OHM 20% 7A 27.5MM datasheet.pdf
.755 VERTICAL HDR. W/MTG datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 6.3UH N27 datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XFMR FLYBACK EP13 SM datasheet.pdf
7200UF 50V 35X105 85C ST datasheet.pdf