Vishay/Dale RLR32C1000FPRSL
RLR32C1000FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1000FPRSL
Brief Description
RES 100 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1000FPRSL.pdf
Availability of RLR32C1000FPRSL
QUANTITY
RLR32C1000FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1000FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1000FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1000FPRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1000FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1000FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C1000FPRSL
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS W/STRAIN REF datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
6CKT PICOFLEX 160MM LONG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf