Vishay/Dale RLR32C1001FPRE6
RLR32C1001FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1001FPRE6
Brief Description
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1001FPRE6.pdf
Availability of RLR32C1001FPRE6
QUANTITY
RLR32C1001FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1001FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1001FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1001FPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1001FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1001FPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1001FPRE6
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 14-SOIC datasheet.pdf
MOD PWR STD FLTR 10A 1PL QC PNL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
8383-8 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 96MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
TV 2C 2#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
CAP 3.3 UF 20% 50 V datasheet.pdf