Vishay/Dale RLR32C1001FRRSL
RLR32C1001FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1001FRRSL
Brief Description
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1001FRRSL.pdf
Availability of RLR32C1001FRRSL
QUANTITY
RLR32C1001FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1001FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1001FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1001FRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1001FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1001FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C1001FRRSL
CABLE D-SUB-HFU25H/AE25M/HFU25H datasheet.pdf
CONN PLUG 47 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf