Vishay/Dale RLR32C1001GMRSL
RLR32C1001GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1001GMRSL
Brief Description
RES 1K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1001GMRSL.pdf
Availability of RLR32C1001GMRSL
QUANTITY
RLR32C1001GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1001GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1001GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1001GMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1001GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1001GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C1001GMRSL
IC MOTOR DRIVER PAR 24EMP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH TRIPLE 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 200A DIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD 5MM NYLON datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .125 X .250 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf