Vishay/Dale RLR32C1002FMR64
RLR32C1002FMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1002FMR64
Brief Description
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1002FMR64.pdf
Availability of RLR32C1002FMR64
QUANTITY
RLR32C1002FMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1002FMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C1002FMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1002FMR64
Related LinksRLR32C1, RLR32C1002FMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1002FMR64 Details Description
Related parts for RLR32C1002FMR64
IC OSC SINGLE TIMER 500KHZ 8-DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 144-TQFP datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
762 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf