Vishay/Dale RLR32C1002FPB14
RLR32C1002FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1002FPB14
Brief Description
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1002FPB14.pdf
Availability of RLR32C1002FPB14
QUANTITY
RLR32C1002FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1002FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1002FPB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1002FPB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1002FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1002FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C1002FPB14
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SOD-323 datasheet.pdf
IC FILTER ACT PROG 28-SOIC datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A TO263-7 datasheet.pdf
1.25 W/W CONN PLUG HSG 4CKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf