Vishay/Dale RLR32C1003GMR64
RLR32C1003GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1003GMR64
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1003GMR64.pdf
Availability of RLR32C1003GMR64
QUANTITY
RLR32C1003GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1003GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C1003GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1003GMR64
Related LinksRLR32C1, RLR32C1003GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1003GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C1003GMR64
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
FIXED IND 10.4UH 3.8A 31 MOHM datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM LSZH MTRJ 10M1 datasheet.pdf
POT 22K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 13 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 320MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf