Vishay/Dale RLR32C1003GPRE6
RLR32C1003GPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1003GPRE6
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1003GPRE6.pdf
Availability of RLR32C1003GPRE6
QUANTITY
RLR32C1003GPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1003GPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1003GPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1003GPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1003GPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1003GPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1003GPRE6
MOD PWR ENTRY 10A 125V QC PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 40V 1A MINI2 datasheet.pdf
IC CAPSENCE 16K FLASH 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf