Vishay/Dale RLR32C1004GMBSL
RLR32C1004GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1004GMBSL
Brief Description
RES 1M OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1004GMBSL.pdf
Availability of RLR32C1004GMBSL
QUANTITY
RLR32C1004GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1004GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1004GMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1004GMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1004GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1004GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1004GMBSL
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 14VC 16UQFN datasheet.pdf
OSCOPE 40MHZ DIGITAL STORAGE datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 510.1 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/15/270LR SN BK BX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 195A datasheet.pdf