Vishay/Dale RLR32C1004GMRSL
RLR32C1004GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1004GMRSL
Brief Description
RES 1M OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1004GMRSL.pdf
Availability of RLR32C1004GMRSL
QUANTITY
RLR32C1004GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1004GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1004GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1004GMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1004GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1004GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C1004GMRSL
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 68POS AMPLMT BACKSHELL KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 16MM 1.06" datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-CBL datasheet.pdf
350 TB SOCKET R/A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 8LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf