Vishay/Dale RLR32C10R0FMRSL
RLR32C10R0FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C10R0FMRSL
Brief Description
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C10R0FMRSL.pdf
Availability of RLR32C10R0FMRSL
QUANTITY
RLR32C10R0FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C10R0FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C10R0FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C10R0FMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C10R0FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C10R0FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C10R0FMRSL
FLEX CABLE - AFH05T/AE05/AFH05T datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 LP 8-SOIC datasheet.pdf
1120 METRAL RCT STR PF 5X6 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC OP AMP R-R I/O 8-UMAX datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.24MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf