Vishay/Dale RLR32C10R0FPRE6
RLR32C10R0FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C10R0FPRE6
Brief Description
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C10R0FPRE6.pdf
Availability of RLR32C10R0FPRE6
QUANTITY
RLR32C10R0FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C10R0FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C10R0FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C10R0FPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C10R0FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C10R0FPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C10R0FPRE6
RES SMD 2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR SHORT datasheet.pdf
SSD 336GB SCSI datasheet.pdf
IGBT 1200V 46A 313W TO247-3 datasheet.pdf
IC CAN TXRX 5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
TERMINAL MARKER MF-SI 8/6 MC datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TWINAX LOOP PLUG 124 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf