Vishay/Dale RLR32C1101GPRE6
RLR32C1101GPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1101GPRE6
Brief Description
RES 1.1K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1101GPRE6.pdf
Availability of RLR32C1101GPRE6
QUANTITY
RLR32C1101GPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1101GPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1101GPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1101GPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1101GPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1101GPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1101GPRE6
IC PFC CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
IC SHIFT/REGISTER STORE 20SOP datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 165MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 5.5A TO-220 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 39POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER LV 32-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUGE datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 740MA 650 MOHM datasheet.pdf