Vishay/Dale RLR32C1131FRRE6
RLR32C1131FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1131FRRE6
Brief Description
RES 1.13K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1131FRRE6.pdf
Availability of RLR32C1131FRRE6
QUANTITY
RLR32C1131FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1131FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1131FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1131FRRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1131FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1131FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1131FRRE6
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 64POS R/A TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.7A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
LABEL 4X4" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 10W CLASS D 40UQFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C/6P6C VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf